Informace o nás

1. HISTORIE

Házenkářský klub vznikl v roce 1984. Tehdy se jednalo jen o kategorii mladších žaček - dívčí mezinárodní házené ve Veselí nad Moravou. Do roku 1993 se členská základna klubu postupně rozrůstala a na herní sezónu 1993 – 1994 bylo možno přihlásit do soutěže poprvé i družstvo žen. V premiérové sezóně obsadilo SK HC Železárny Veselí nad Moravou (tehdejší název klubu)  5. místo v soutěži. V sezóně 1995 - 1996 postoupilo družstvo žen do finálové skupiny, kde skončilo čtvrté. V sezóně 1996 - 97 vyhrál klub v kategorii žen dlouhodobou část ligové soutěže. V play - off se probojoval do finále a získal druhé místo. Sezóna 1997 - 98 byla zakončena na třetím místě a sezóna 1998 - 99 byla završena vynikajícím druhým místem, když klub prohrál až ve finále 1 : 3 na zápasy se Slávií Praha. V sezoně 1999 - 2000 družstvo vyhrálo dlouhodobou část soutěže. V play - off se však celku příliš nedařilo a obsadil v extralize celkově až 4. místo. Ve stejném soutěžním ročníku se klub probojoval až do finále Českého poháru. Sezóna 2000/2001 byla značně poznamenána zdravotním stavem družstva, kdy neustále chyběly 2 - 4 klíčové hráčky (Tomšejová, Havelcová, Prekopová, Šklíbová, Vičánková a Roubínková), což se odrazilo v hodně nevyrovnaných výsledcích. Družstvo skončilo v extralize na 4. místě a probojovalo se do semifinále Českého poháru. Od sezóny 2002/2003 hraje klub prestižní mezinárodní soutěž “Interligu“, kde v premiérovém ročníku obsadil celkové desáté místo ze třinácti účastníků. Vítězem se stalo rakouské Hypo Vídeň. V české části skončil klub 4. v republice. Podobně dopadlo Veselí i v ročníku 2003/2004. Opět obsadilo desátou příčku celkově a čtvrtou v rámci České republiky. Vítězem dvanáctičlenné Interligy se stala slovenská Šaľa. Ročník 2004/2005 byl spojen s působením vynikajícího slovenského kouče Tomáše Kuťky se kterým klub vybojoval historické 5. místo v Interlize a v Česku vybojoval po letech stříbrné medaile.

Klub od roku 1994 udával každou herní sezónu počet registrovaných členů do 150 osob.  Vždy více jak dvě třetiny klubu byly především hráčky od 8 – 18 let . Po dobu existence klubu bylo registrováno na 2.500 hráček.  Během těchto let a do současnosti se podařilo v klubu vychovat více jak 20 hráček do reprezentace ČR. Pro přesnější uvedení slouží za to upřesnit, že za poslední tři roky je v reprezentaci do 19 let z našeho klubu nominováno 8 hráček. 

 

2. SOUČASNOST

Náš házenkářský klub je největší sportovní organizací, cílenou pouze na dívky, ve Veselí nad Moravou a blízkém okolí. Počet členů klubu se nyní pohybuje kolem 60 dívek, které jsou některé i žákyněmi sportovních tříd na základní škole Hutník, které se snažíme udržet. Chod oddílu zajišťují dobrovolníci, nadšenci a rodiče, kteří ve svém volném čase pomáhají s organizací činností bez nároku na finanční honorář. 

Naší největší odměnou jsou dobré sportovní výsledky děvčat, což se nám i daří. Výsledky z minulých období jsou k nahlédnutí na oficiálních stránkách ČSH. O těch současných a budoucích Vás budeme informovat prostřednictvím těchto stránek, ale i regionálních deníků.

Pro tuto sezónu 2012 / 2013 zajišťujeme tréninky pro 4 věkové kategorie, které také tvoří základnu našeho klubu.

Jsou to :

-  Mini žačky – věková kategorie 10 let a mladší

-  Mladší žačky – věková kategorie 11 – 12 let

-  Starší žačky – věková kategorie 13 – 14 let

-  Starší dorostenky – věková kategorie 15 – 18 let

Tréninková příprava zahrnuje v každé kategorii 3 tréninkové jednotky po 1,5 hodině, což jsou pro každou dívku od pondělí do pátku zhruba 5 hodin věnovaných přípravě, navíc organizujeme 1 x ročně letní přípravu na získání fyzického fondu.

V rámci ligových utkání hrají děvčata téměř každý víkend, což obnáší zhruba 60 zápasů za sezónu. Mini žačky, mladší žačky a starší žačky bojují v rámci Středomoravské soutěže ČSH, jehož okruh je v rámci Hodonína, Kunovic, Uherského Hradiště, Otrokovic, Zlína a Olomouce. Starší dorostenky začínají hrát 2.ligu ČSH, část Morava. Družstvo mladších dorostenek nebylo pro tuto sezónu postaveno z finačních důvodů a všechny naše děvčata z mladších a starších dorostenek byla spojena do jednoho týmu.

Je samozřejmě velmi nutné dívky rozvíjet i v jiných soutěžích, což znamená organizaci turnajů ve Veselí nad Moravou pro každou věkovou kategorii a sezónu a také účast na turnajích jiných oddílů. Turnaje jsou vždy víkendové a vesměs na nich děvčata odehrají tak cca 6 zápasů. Cílem těchto turnajů není jenom herní dovednost, ale také soužití v kolektivu, samostatnost a upevňování dalších positivních vlastností.  

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.